Rozpoczyna się park Keti. Wspaniała okazja dla mieszkańców Bielska-Białej i Żywca do wspólnego spaceru po Parku Lipowym

przez | 3 marca, 2023

Miłośnicy joggingu, nordic walking i spacerów z powiatu oświęcimskiego rozpoczynają w każdą sobotę pierwsze spotkanie z cyklu w Kątach. Pierwsza edycja słynnego parkrun odbędzie się w sobotę (25 lutego br.) w Parku Lipowi w Katach.

Rozpoczyna się park Keti. Wspaniała okazja dla mieszkańców Bielska-Białej i Žiwca do wspólnego spaceru po Parku Lipowym

Bieganie to coraz bardziej popularna aktywność fizyczna. Dla wielu to nie tylko skupienie się na sprawności i rywalizacji sportowej, ale także okazja do nawiązania kontaktu i spędzenia czasu z innymi. Wcześniej cotygodniowe ćwiczenia w parku odbywały się na Krocymieczu w Hrzanowie i na Alejach Wiślanych na Woli. Teraz do grupy dołącza Katy’s Park Lynden.

Wielu mieszkańców Keti uciekło. Grzegorz „Jelon” Jeleśniański, inicjator i koordynator Parkrun Lipowy powiedział: „Przyjazd Parkrun na Wolę zajmuje trochę czasu, dlatego myślę, że powinniśmy zorganizować wyścig kolarski również w Kątach.

Grzegorz Jeleshnjanski to zapalony biegacz i biegacz. Mieszkał w Cieszynie i regularnie brał udział w odbywających się tam wyścigach Parrun. Po przeprowadzce do Katy przestała chodzić na cotygodniowe spotkania. Postanowił więc zrobić to sam. Zebrał kilku przyjaciół, którym spodobała się inicjatywa. Napisał maila do Fundacji Parkrun Polska. Potem stało się to bardzo szybko.

Zorganizowanie parkouru wymaga dużo pracy. Musisz znaleźć odpowiednie miejsce i uzyskać niezbędne pozwolenie na zorganizowanie tam spotkania. Z pomocą przyszła mi Magdalena Replińska, koordynatorka Parkrun Chrzanów. Byłem tam niedawno, jak było w środku. Najważniejsze oczywiście, żeby biegacze, ktoś chciał dołączyć do cotygodniowego spotkania – wyjaśnia Grzegorz Jeleshnjanski.

Linden Park firmy Coty ma ogromny potencjał. W gminie Kąty jest wielu biegaczy, przyciąga ona również mieszkańców Bielska-Białej, Žewca i okolic, gdyż obecnie w okolicy nie ma takiej imprezy.

Bez względu na pogodę Parkrun spotyka się co tydzień przez cały rok. Konkurs rozpocznie się o godzinie 9:00. Wstęp jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja, a następnie wydrukowanie osobistego kodu logowania i zabranie go ze sobą, aby zostać sklasyfikowanym w wyścigu na podstawie imienia i nazwiska oraz godziny przybycia. Darmowa rejestracja i jednorazowa rejestracja – po dokonaniu rejestracji możesz biegać tyle razy, ile chcesz w lokalizacjach parków w Polsce lub na całym świecie. Szczegółowe informacje  na stronie Parkrun Linden Park .