Wolę nie mieć telefonu niż smartwatcha. Zegarek powinien jednak dojrzeć jako asystent

przez | 3 marca, 2023

Mniej więcej miesiąc później mój pierwszy smartfon leżał schowany w szufladzie. Wtedy nie widziałem sensu bransoletek i smartwatchy. Dziś nie wyobrażam sobie bez niej życia. To urządzenie przeszło długą drogę w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Pamiętam moją pierwszą inteligentną bransoletkę. W 2013 roku Samsung Gear Fit złamał nadgarstek i niecały miesiąc później trafił do szuflady. Pomimo dużego kolorowego wyświetlacza AMOLED i różnych funkcji nic nie działało. Jestem szczególnie sfrustrowany aktywnością fizyczną. Zgodność często znajduje odzwierciedlenie w nazwie.

W dzisiejszych czasach łatwo o tym zapomnieć, ale dziesięć lat temu opaski na rękę i zegarki ograniczały śledzenie kondycji użytkowników do skomplikowanych kroków. Czasami uwzględniane są niedokładne pomiary biegu, chodzenia i jazdy na rowerze. Zrób 10-20 000 kroków dziennie i gotowe. Nie ma to nic wspólnego z kompleksowymi programami fitness i statystykami, które mamy dzisiaj na nadgarstkach.

Inteligentne zegarki przeszły długą drogę. Teraz nie wyobrażam sobie bez niej życia. Naprawdę zmieniłeś moje życie.

Długo zajęło mi napisanie artykułu o tym, jak smartwatche zmieniły moje życie. Urządzenie pomogło mi zrzucić kilkadziesiąt kilogramów (serio), co poprawiło jakość i komfort mojego życia. Jest to jednak temat na osobną i długą historię osobistą. Zanim rzucę ci wyzwanie, pozwól, że opowiem ci o sprawności nadgarstka, którą możesz zrozumieć.

Od premiery wspomnianego Gear Fit minęło pięć lat. W świecie technologii dzieje się to od dawna. Postanowiłem więc ponownie wypróbować smartwatcha. Mój wybór to Apple Watch 4. Urządzenia Apple zawsze były na moim radarze, ponieważ zmieniły sposób, w jaki użytkownicy uzyskują dostęp do śledzenia aktywności i odbiły się echem na rynku i u każdego innego producenta. .

Ku zaskoczeniu wielu, liczba kroków w Apple Watch jest opcją trzeciego poziomu w interfejsie użytkownika. Najważniejsze jest uwzględnienie trzech obszarów: wszystkich kalorii spalanych każdego dnia, ćwiczeń (intensywnych ćwiczeń) i ćwiczeń przez co najmniej minutę co godzinę. Ku mojemu zdziwieniu szybko dowiedziałam się, że ukończenie ostatniego koła było moim największym wyzwaniem. To wymierny efekt siedzącego trybu życia.

Zamiast śledzić moje kroki, jak to robię z Samsungiem, co godzinę wstaję od komputera i trochę chodzę po mieszkaniu. To niesamowite, jak małe rzeczy mogą mieć tak duże znaczenie na dłuższą metę. Licznik eliminuje system „wyjdź, przegrywasz”. Zegarek zmuszał mnie jednak do mniejszej aktywności fizycznej, ale konsekwentnie i często. To duża i fundamentalna zmiana.

Teraz wiele innych zegarków, od Samsunga po Huawei, ma własne ramki i pierścienie, które je zakrywają. To bardzo pozytywny trend, bo w ten sposób aktywność fizyczna zaczyna jawić się jako regularna aktywność, która powinna nam towarzyszyć nie tylko na siłowni, ale również w pracy, w weekendy i święta. Zamordyzm jest ciągłym zmartwieniem posuwającym się naprzód. Bardzo dobra rzecz.

 Inteligentna bransoletka to coś więcej niż tylko świetny dodatek do telefonu. Jest także stróżem czasu wolnego i pomocnikiem w pracy.

Mój Apple Watch to nie tylko asystent aktywności fizycznej, ale także podstawowa elektroniczna bramka telefoniczna. Zegarek stał ze mną przed wiadomościami. wibrować. Spojrzałem na strażnika. Przyjaciele, piszcie do posłańca. Jestem w pracy, więc wiem, że nie powinienem czytać jego postów. Sprawdziłem telefon po pracy. Oszczędza kilka sekund, kiedy jestem gotowy do ruchu.

Zegarek pozwala mi kategoryzować powiadomienia na ważne i nieważne. zbędne i konieczne. Obserwując, jak moi przyjaciele wyciągają telefony za każdym razem, gdy dostaję powiadomienie, wiem, jak szkodliwy jest ten nawyk. o której godzinie jesz Smartwatch pozwala skutecznie zapomnieć. Ważne jest, aby prawidłowo zarządzać powiadomieniami. Większość z nich jest pod moim nadzorem. Tylko to, co ważne w telefonie: e-maile, SMS-y, wiadomości. Tylko przedmioty związane z pracą.

System sprawdził się w praktyce, pozwalając mi spędzać mniej czasu na patrzeniu na twarze w telefonie. Zwłaszcza , gdy bezmyślnie surfujesz po mediach społecznościowych. Skupiam się na tym, co najważniejsze, a resztę odfiltrowuję.

O której godzinie jest połączenie? Możliwości są naprawdę ogromne i nie trzeba wydawać ani grosza.

Miałem okazję testować smartwatche i smartbandy różnych producentów. Większości osób wystarczą modele za kilkaset złotych. Użytkownicy iPhone’ów zapłacą więcej, bo Apple Watch jest bezkonkurencyjny pod względem integracji systemowej. Dla okazjonalnych gości, którzy nie potrzebują mobilnego rozwiązania firmy Garmin, moje ulubione modele to:

Huawei Watch GT 2:  Żywotność baterii na jednym ładowaniu trwa ponad 11 dni bez ciągłego włączonego ekranu. Wodoodporny, duży ekran AMOLED, wiele trybów ćwiczeń, dobra nawigacja muzyczna i dobra jakość rozmów. Bardzo rozsądny kompromis między ceną a funkcjami. Należy zauważyć, że brak NFT.

Amazfit GTS 2E: mój znajomy go używa i czasami żałuję, że mój Apple Watch nie ma niektórych funkcji tego Amazfita, takich jak automatyczne wykrywanie czynności, takich jak pływanie w basenie. Świetny zegarek, dobra cena, normalne użytkowanie do 9 dni, wodoodporny, bez problemu, bardzo wytrzymały.

Apple Watch SE (2. generacji): Ten zegarek ma wszystko, czego potrzebujesz i nie jest tani. Jeśli masz iPhone’a i nie musisz cały czas nosić zegarka, SE wykonuje świetną robotę, ponieważ oferuje doskonałą integrację z telefonami Apple i mnóstwo funkcji. Używam go teraz, jakbym go nie miał. Mogę wyjść bez telefonu, ale nie mam zegarka.

Powyżej przedstawiłem kilka osobistych topów niektórych inteligentnych zegarków w rozsądnej cenie, z których korzystałem i z których byłem bardzo zadowolony. Wybór jest jednak szeroki, a opinie w internecie są różne. Jednak o ile osoba lub sportowiec dopiero zaczyna trening, nie polecam wydawania dużych sum pieniędzy na tego typu sprzęt. Dla przeciętnego użytkownika najlepiej sprawdzą się modele za 600-800 zł.

Jeśli smartwatche i inteligentne bransoletki nie są dla Ciebie, ale szukasz fajnych akcesoriów do telefonu, znajdziesz szeroką gamę akcesoriów, od gogli po rowery górskie, trackery i drukarki fotograficzne.