67. HMP Lekkoatletyka. Srebro wywalczyła Angelika Sarna, brąz Agnieszka Dybka

przez | 3 marca, 2023

Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu. W biegu na 800 metrów Anjelika Sarna zajęła drugie miejsce, a Agnieszka Debka wywalczyła brąz. Swoją przygodę z lekkoatletyką obaj zaczynali w Vitorii Stalowej Woli pod okiem trenera Stanisława Arnio.

Według informacji opublikowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, 67. HMP w Toruniu to drugie najlepsze halowe mistrzostwa zorganizowane przez IAAF do tej pory w tym sezonie. Wtedy doceniano tylko mistrzostwo Ameryki.

Na stronie można zobaczyć niektórych uczniów KKS Victoria Stalova Vola w akcji. Dwóch zawodników zdobyło medale na 800 metrów. Obecna przeciwniczka AZS AWF Warszawa Angelika Sarna jest druga z wynikiem 2:03,67, a Agnieszka Dybka z Resoviec jest trzecia (rekord życiowy) z wynikiem 2:08,47 w rundzie finałowej. Był to pierwszy medal Mistrzostw Polski Dorosłych. Najwyższe podium po tym wyścigu zajmuje AZS AWF Kraków Margarita Kochanova — 2:02,38. Przypomnijmy też, że Sarna i Dybka swoją sportową przygodę zaczynali pod okiem trenera Stanisława Aniola. W tym samym meczu rywalizowała inna zawodniczka “Stalowej Woli” Dominika Szymańska, ale zawodniczka “Sparty”, obecnie Stal, nie zdołała awansować do finału. W trzeciej rundzie eliminacyjnej zajął piąte (czwarte) miejsce z czasem 2:16,

Judita Zwolińska startowała w biegu na 60 i 200 metrów. Podstaw sportu uczył się także od trenera Stanislava Arnio. Na 60 m poprawiła swój rekord życiowy w 4. rundzie eliminacyjnej z wynikiem 7:51 (3. U23), ale nie zakwalifikowała się do finału, pokonując Ewę Svobodę Katowice z AZS AWF (czas 7,10). Na 200 m Zwolinska również dotarła do czołowej szóstki indywidualnych mistrzyń z czasem 23,73, ale odpadła w finale. Złoty medal zdobyła Martina Kotwila z RTLE Optima Radom z wynikiem 23,37, a drugie miejsce zajęła Polka Magdalena Niemczyk z Tiki-Taka Kolbutzova – 23,50. W tym samym konkursie wzięła udział także inna wiktoriańska studentka, Emila Dabek (obecnie Resovia). Rozpoczyna się runda wyboru.

Shimon Zivko, adoptowany syn trenera Mirosława Barszcza, biegnie na 3000 metrów. Przedstawiciele AZS UMCS Lublin nie uznają tego za sukces. Zajął siódme miejsce z czasem 8:11,37, tracąc 10 sekund do swojego czasu na tym samym torze sprzed dwóch tygodni. Jego klubowy kolega Michał RozmyS jest mistrzem Polski (7:54,93).

Drużyna AZS UMCS Lublin zdobyła medale w tej kategorii (3 złote, 2 srebrne). Piąta Resovia (2 złote i 2 brązowe). Łącznie medale tegorocznych Halowych Mistrzostw Polski zdobyli zawodnicy z 39 klubów.

mazowiecki 14 medali (4-7-3), lubelskie – 6 (4-2-0), wielkopolskie – 8 (4-2-3) – 3 miejsce, woj. podkarpackie – 3 miejsce z 5-6 (3 ) Lokalizacja. -1-2).