Co robisz w ten weekend? Incydent zduńskowolski w marcu

przez | 3 marca, 2023

Taki jest plan Zduńskiej Woli na najbliższe dni. Podaj wskazówki dotyczące zajęć zaplanowanych na weekend od 3 do 5 marca. co? Dokąd? Jeśli?

Ogłoszono wyniki 24. Konkursu Sztuki Literackiej „Kotak Impianku”.

W piątek, 3 marca, w Zduńskiej Woli w Zduńskiej Woli, odbędzie się 24. edycja konkursu literackiego „Moje Pudełko Marzeń” oraz wręczenie nagród.

W tym roku ocenie poddano 226 dzieł sztuki i 44 dzieła literatury. Wręczenie nagrody nastąpi o godzinie 13:00 w holu aktorskim Zduńskowolskiego Regionalnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji.

Gościem specjalnym wieczoru był Antony Krajewski, uczeń PMDK „Na pieterku” i reprezentant Polski w tańcu latynoamerykańskim.

Wystawa Evy Margas-Tsyganek

Tematyka związana z kolorem, ludźmi, naturą, przestrzenią i światłem. Ostatnio MDK Ratusz zaczął inaczej.

4 marca 2023 r. w holu MDK Ratusz odbędzie się wystawa fotografii Evy Margas-Cyganek.

Eva Margas-Cyganek urodziła się 9 maja 1978 roku w podlaskich Mońkach. Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Akademii Sztuk Pięknych w Częstochowie. W 2003 roku uzyskał dyplom z malarstwa w pracowni profesora Wernera Lubosa. Od 2004 roku pracuje jako wykładowca i artysta w świecie sztuki w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Artyści biorą udział w wystawach zbiorowych i otwartych obrazach. Zaangażuj się w sztalugi, malarstwo, rzeźbę.

W 2006 III nagroda w ogólnopolskim konkursie plastycznym “Foto-Rzeźba” w Radomsku.

W 2019 stworzył mały sponsorowany projekt artystyczny: Radomsko, Zwyczajne-Niezwykłe.

– Interesują mnie tematy związane z kolorem, ludźmi, naturą, przestrzenią, światłem. Moją sztukę cechuje malarstwo na pograniczu abstrakcji i rzeczywistości, głębokie przemyślenia w zakresie malarstwa realistycznego, struktura barwna. Najciekawszy jest sam proces twórczy. Artysta mówi, że w poszukiwaniu tematu musi zadziałać impuls, jakiś destrukcyjny artystyczny bodziec.

Pomysł na obraz Evy Margas-Cyganek jest rodzajem syntezy. W swoich obrazach stara się pokazać to, co dla niego jako artysty jest ważne. W jego sztuce ludzie przedstawiani są jako metaforyczne postacie reprezentujące emocje i nastroje. Ma to postać bloku embrionów. Kolor, faktura i ruch pędzla oddają esencję strachu i tajemniczości. To jest osobisty świat artysty.

„Myślę, że w dzisiejszych czasach bardzo trudno jest być artystą. W pewnym sensie jest to dar od Boga, ale także przekleństwo, które nie pozwala być w 100% kompletnym, bo można to robić dobrze. więcej itd. Eva Margas-Cyganek dodaje lęk przed kreatywnością, wrażliwość, z którą trudno sobie poradzić w naszym fizycznym świecie.

Duży wpływ na twórcze życie Ewy wywarł kurs plastyczny w Radomskim Miejskim Domu Kultury. Jest bardzo zadowolony z występów swoich uczniów jako nauczyciela we własnym świecie sztuki. Próbuje rozbudzić w sobie pasję do twórczości i często zmienia swoją drogę życiową na bycie kreatywnym. Przyjaźń nawiązana wiele lat temu z młodym artystą studiującym obecnie na Akademii Sztuk Pięknych trwa do dziś. Razem udają się na zewnątrz, aby pozostać w kontakcie i zobaczyć sztukę w akcji.

Otwarcie wystawy Ewy Margas-Cyganek w sobotę 4 marca o godzinie 17:00 w holu I piętra MDK Ratusz.

Prace będzie można oglądać do 20 kwietnia.

„Szlakiem Wilka” – Pomnik Wojowników Wyklętych

Wydarzenie jest częścią Narodowego Dnia Wojownika Wyklętego. W 2011 roku 1 marca został wyznaczony jako święto narodowe – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To święto i wspomnienie polskich antykomunistycznych i antysowieckich poruczników, którzy służyli na przedwojennej polskiej granicy od 1944 do 1963 roku.

Zduńskowolska Inicjatywa Patriotyczna, Stowarzyszenie „Pamiętamy”, Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli, Stowarzyszenie Patriotyczne oraz Grupa Odbudowy Historycznej „Chrobry I” zapraszają nie tylko wszystkich mieszkańców terenu Zduńskowola, ale także żołnierzy, którzy przyjechał na otwarcie. Żołnierz Wyklęty – Działając w powojennej antykomunistycznej i antysowieckiej organizacji podziemnej, dotrzymuje żołnierskich ślubów i jest bezkompromisowy we współpracy z władzami komunistycznymi.

Harmonogram wydarzeń:

10:30-11:45 – Zapisz się i odbierz pakiet startowy

12:00 – Rozpoczyna się bieg na metr 1963.

12:30 – start na 6 km.

13:15 — Ogłoszenie zwycięzców konkursu indywidualnego i kategorii.

12:30 – 14:00 – Serwowane są dania gorące.

13:00 – prezentacja grupowa odtwarzająca historię GRH “Chrobry I” oraz demonstracja sprzętu wojskowego.

15:30 – wykład Leszka Jebrowskiego o żołnierzu wyklętym. Maksymiliana Kolbego.

Po biegu, w zależności od pogody, na wszystkich biegaczy czekać będzie zupa i hot dogi.

Dzień Kobiet Zduńska Wola lub Dzień Kobiet

Spotkania, konsultacje, prelekcje, konkursy, punkty handlowe, pierwsze urodziny, koncerty. Na święta zapraszamy nie tylko kobiety.

8 marca o godzinie 17:30 w Städtisches Kulturhaus Rathaus odbędzie się wiele wydarzeń. Wspólnie ze stowarzyszeniem „Teraz ja” przygotowaliśmy imprezę z okazji święta kobiet.

– Chcemy, aby wszystkie kobiety czuły się zaopiekowane, były razem, komunikowały się, zapominały o problemach i nauczyły dbać o zdrowie i urodę. Będzie też czas na odpoczynek i poczęstunek oraz deser. Gość specjalny Dnia Kobiet Joanna Górska – dziennikarka, trenerka komunikacji, moderatorka. Obchodzimy też rok założenia stowarzyszenia „Teraz Ja” – powiedziała Violetta Jagiełło z MDK Ratutz.

Do 2021 roku Joanna Górska jest dziennikarką i prowadzącą Polsatu. W 2017 roku zdiagnozowano u niej raka piersi. Na swoim profilu na Instagramie opisuje swoją chorobę i to, jak zmieniło się jej ciało. Po pokonaniu raka, pod koniec 2021 roku skupia się na prowadzeniu funduszu „Silni Sobą”, aby pomóc parom z chorobą nowotworową i przewlekłymi prowadzić normalne życie. Jest współautorem (wraz z Robertem Shulkiem) książki Dziadek był silny, my jesteśmy silni.

Program wieczoru (sala, I piętro):

  • – On jest silny, ja jestem silny! – Poznaj dziennikarkę Joannę Górską.
  • „Porozmawiajmy o profilaktyce” – onkolog Piotr Pluta, kandydat nauk medycznych.
  • 1 rok istnienia stowarzyszenia “Teraz ja”.
  • Ziołowe sposoby na zdrowie i urodę kobiet” – Monika Woźniak, „Ziołowe kobiety”.
  • Cup Do You dobiera stanik w kilku prostych krokach” – Paulina Witczak.
  • „Twoja droga, czyli droga najważniejszej osoby na świecie, jest tym, co musisz wiedzieć, aby zbliżyć się do siebie” – Joanna Florczak.

Kontynuacją konferencji będzie koncert mis tybetańskich “Dźwięki ciszy” – Renata Hronovska “Karma na Vsi” Reni i Farma Marka (sala Bale, I piętro). Jeśli wybierasz się na koncert, weź ze sobą koce i poduszki.

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna „Stylizacja, makijaż, fotografia” (kompleksowy projekt Państwowego Liceum Plastycznego w Zduńskiej Woli i Zduńskiej Szkoły Zawodowej).

Ponadto w trakcie konferencji będzie można odwiedzić stoiska z olejkami eterycznymi, kosmetykami, herbatkami ziołowymi, bielizną i ubraniami lokalnych projektantów, zasięgnąć porady ekspertów od makijażu oraz porozmawiać z przedstawicielką Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli. Odbędzie się konkurs z nagrodami od Delia Cosmetics. Istnieją również kupony próbne do wygrania.

Można też kupić książkę Silny dziadek, my jesteśmy silni autorstwa Joanny Górskiej i Roberta Schulka.

Kino Ratusz zaprasza na pokaz kobiecego filmu „Nieskończoność” (20:00, bilet: 19 zł)

Patroni medialni: lokalna rozgłośnia Radio 104,7 FM oraz rozgłośnia Radio 92,1 FM…Nostalgia, Telewizja Kablowa ZW MEDIA, TVP 3 Łódź http://www.lodz.tvp.pl, Radio Łódź .

Patron Honorowy: Starostwo Zduńskie Wola Hanna Ivaniek, Burmistrz Zduńskiej Woli Konrad Pokora.

Sponsorzy i partnerzy: Sp Medical, Borg Automotive, Firma Gajewczyk, Sala Balowa Kolejowa, Sala Balowa La Strada, Dolce Vita, Delia Cosmetics, Norautron, Laboratorium Badaj.to, Powiatowy Ośrodek Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli.

Organizator: Kultura i Stowarzyszenie Starostwa Powiatowego „Teraz Ja” w Zduńskiej Woli.

Wstęp wolny.

2. Zduńskowolski Konkurs Piosenki Angielskiej „U CAN SING”

Jeśli szczególnie interesuje Cię śpiewanie w języku angielskim, koniecznie weź udział w II konkursie śpiewu angielskiego „U CAN SING”.

Organizatorem tego wydarzenia jest Włodzimierz Hechlac, nauczyciel przysięgły języka angielskiego, tłumacz i muzyk, który czeka na Twoje zgłoszenie.

Wyślij swoje zgłoszenie do 16 marca na adres: [email protected].

Egzaminy odbędą się 23 marca. Koncert finałowy z udziałem laureatów zaplanowano na 30 marca.

Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie U Can Sing, zapoznaj się z regulaminem konkursu U Can Sing

Komisja:

Skomplikowana elektronika jego szkoły. Kulturalny Ratusz Stanisław Stazic i Zduńska Wola.

Pokaz filmu w ratuszu

3 marca (piątek)

Lalka:

Do siódmej jest dużo ludzi

19:00 wieloryby

21:15 tato

spotkanie:

13:00 Wesołych Świąt

15:00 Wesołych Świąt

17:00 Filipian

19:30 Roh Inisherin

4 marca (sobota)

Lalka:

13:00 Wesołych Świąt

14:45 Szczęście Świętego Mikołaja

16:45 opiekunowie

18:30 Filipian

21:00 Roh Inisherin

spotkanie:

14:00 Strażnik

16:00 Wesołych Świąt

Ojciec o 18:00

20:15 wieloryby

5 marca (niedziela)

Lalka:

11:00 Strażnik

12:45 Szczęście Świętego Mikołaja

14:45 Szczęście Świętego Mikołaja

16:30 Filipian

18:45 tata

21:15 tato

spotkanie:

11:15 Święty Mikołaj

13:00 Strażnik

16:45 Roh Inisherin

19:00 wieloryby

21:15 Filipian

6 marca (poniedziałek)

Lalka:

13:00 Wesołych Świąt

18:00 Filipian

20:30 Roh Inisherin

spotkanie:

13:00 Strażnik

15:00 Wesołych Świąt

17:00 ochrona

18:45 tata

21:00 wieloryby

7 marca (wtorek)

Lalka:

15:00 Wesołych Świąt

17:00 Wesołych Świąt

18:45 Filipian

21:00 tata

spotkanie:

13:00 Wesołych Świąt

14:45 Strażnik

16:30 Roh Inisherin

20:45 wieloryb

8 marca (środa)

Lalka:

O trzeciej zrobiło się tłoczno

15:30 Ogród Świętego Mikołaja

17:30 Filipian

20:00 Nieograniczony. Program dla kobiet. Cena to 19 zł

spotkanie:

12:45 Szczęście Świętego Mikołaja

14:30 stróż

16:30

18:45 Roh Inisherin

21:00 wieloryby

9 marca (czwartek)

Lalka:

12:45 Szczęście Świętego Mikołaja

14:45 Szczęście Świętego Mikołaja

17:00 ochrona

18:45 Filipian

21:00 tata

spotkanie:

13:00 Strażnik

15:00 wieloryby

17:15 Wesołych Świąt

19:00 Roh Inisherin

21:15 tato